Ruch i żywienie dla zdrowia

Miejsce zajęć:

Sale ćwiczeń siłowych

Zapisy:

Podczas tych ćwiczeń istnieje możliwość zaliczenia obowiązkowych zajęć WF. Dla studentów zainteresowanych taką formą zaliczenia przedmiotu obowiązkowy zapis na zajęcia odbywa się w SWFiS, studenci nie objęci obligatoryjnymi zajęciami WF zapisują się u osoby prowadzącej ćwiczenia.

Terminy zajęć:

Piątek:
10.30-12.00 mgr Agnieszka Wróblewska

Dodatkowe informacje:

Zajęcia przeznaczone dla wszystkich studentów UPWr, którzy chcą zadbać o zdrowie poprzez odpowiedni dla siebie dobór ćwiczeń fizycznych oraz korzystne wybory żywieniowe a w szczególności dla studentów ze szczególnymi potrzebami oraz dla studentów w kryzysie psychicznym i w spektrum autyzmu.
Szatnie dostępne są 15 minut przed zajęciami.

Wymagania wstępne:

Brak przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w zajęciach o tym charakterze.

Opis zajęć:

Zajęcia odbywają się w siłowni wyposażonej w urządzenia i sprzęty zarówno do ćwiczeń wpływających na wydolność organizmu jak i wzmocnienie mięśni, a także możliwość zadbania o lepszą mobilność ciała.
Dobór najbardziej odpowiednich i preferowanych ćwiczeń przez każdego uczestnika zajęć jest ustalany indywidualnie z pomocą mgr Agnieszki Wróblewskiej i modyfikowany na bieżąco podczas spotkań.
W ramach poprawy swojego samopoczucia i zdrowia oraz w celu poprawy swojej relacji z jedzeniem istnieje możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji dietetycznych i psychodietetycznych po wcześniejszym ustaleniu terminu z prowadzącą.

Ćwiczenia:

• Organizacja zajęć. Omówienie zasad BHP.
  • Informacje dotyczące wpływu ćwiczeń fizycznych na funkcjonowanie poszczególnych układów i narządów człowieka. Dobór oraz omówienie i przedstawienie ćwiczeń w programach indywidualnych i grupowych. Wykonanie ćwiczeń według wcześniej ustalonych programów.