O Studium

Studenci rozpoczynający studia w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu mają zapewnione uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego w wymiarze sześćdziesięciu godzin na I i II roku studiów, zgodnie z obowiązującym planem zajęć.

Studenci mogą wybrać jedną z ponad 20 różnych form aktywności ruchowej. Wśród nich do najpopularniejszych należą zajęcia z gier zespołowych: koszykówka, piłka siatkowa, halowa piłka nożna (futsal), tenis stołowy, różne formy zajęć fitness,  ćwiczenia siłowe oraz aqua aerobik i nauka oraz doskonalenie pływania. Studium organizuje również zajęcia dla studentów z niepełnosprawnością oraz posiadających udokumentowane wskazania lekarskie do uczestnictwa w ćwiczeniach o charakterze korekcyjno-prozdrowotnym. Są to: ćwiczenia siłowe, gimnastyka, pływanie i redukcja BMI.

W ramach zajęć dodatkowych we współpracy z Klubem Uczelnianym AZS, studenci UPWr,  którzy chcą uprawiać wybraną dyscyplinę sportu i mają do tego odpowiednie predyspozycje,  przygotowują się do reprezentowania uczelni w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej, Akademickich Mistrzostw Polski oraz w imprezach o charakterze międzynarodowym m.in. w Akademickich Mistrzostwach Europy oraz Akademickich Mistrzostwach Świata. Zajęcia prowadzone są w następujących dyscyplinach sportowych: koszykówce, piłce siatkowej, piłce nożnej, futsalu, karate shotokan, tenisie stołowym, badmintonie, pływaniu, aqua aerobiku  oraz ćwiczeniach siłowych.

Zajęcia odbywają się na własnych obiektach znajdujących się w na terenie Kampusu Biskupin, w skład którego wchodzą Hala Wielofunkcyjna oraz kryta pływalnia. Prowadzone są przez wykwalifikowanych pracowników SWFiS. Pełne zaplecze higieniczno-sanitarne dla ćwiczących studentów, zawodników, trenerów, sędziów i publiczności oraz sala konferencyjna z łączami internetowymi do obsługi prasowej imprez daje komfort użytkowania.

Poniższy materiał jest w polskim języku migowym.

O Studium - plik zawierający tekst odczytywalny maszynowo